donderdag 29 oktober 2026

Nordic Walkingclub viert 12,5 jarig bestaan

Wekelijks trekt op woensdagochtend een gezelschap onder deskundige leiding van Christ Maas de bossen in, gewapend met twee stokken, maar die worden alleen gebruikt om zich af te zetten in de ondergrond, teneinde een breed spierenspectrum te trainen. Dat alleen maar na een stevige warming up, waarbij ‘de voetjes’ ook soepel meebewegen.

Nu dat al 12,5 jaar gebeurt, werd het tijd om een jubileumuitstapje te plannen. Met de volledige club van 18 wandelaars werd op woensdag 28 oktober (het duurde even voor er een gemeenschappelijk tijdstip na alle individuele vakanties was gevonden) naar Oisterwijk gereden om een Vennentocht van ruim 6 kilometer te lopen.

De weergoden waren ons ongelooflijk goed gezind, na een wisselvallige week met storm, regen en onweer, was de lucht plotseling egaal blauw en de temperatuur ongekend aangenaam.

Er werd dan ook volop genoten van de prachtige natuur, waarbij Christ geregeld, met oog voor detail, wees op een zeldzame paddenstoel of wegvluchtende kabouter.

Toen iedereen moe maar voldaan, zoals dat heet, was neergestreken in het Boscafé voor een lekker (vlees-, vis- of vega-) twaalfuurtje, met bijpassende soep en kroket, werden de talloze herinneringen niet alleen aan deze wandeling, maar ook de rijke historie van de Nordic Walkingclub uitvoerig aangehaald. Want waar komt toch de naam Nordic Walkingclub 'De kromme stok' vandaan?

Ingezonden door Ton Sprangers

Foto's: Mieke Oomens

Klik op een foto voor volledig beeld